Přehled akcí strakonických MOPíků.

Prosinec 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou v pátky na schůzky přírodovědného kroužku MOP - - sraz vždy v pátek v 16:00 (mimo 18. 12. a 25. 12.) před hradem u kanceláře CIAO. Lze chodit i nepravidelně. 4. 12. oslavíme Mikuláše, 11. 12. půjdeme na chvilku na charitativní adventní jarmark do sokolovny (kde se budou prodávat i naše výrobky) a pak do parčíku u nemocnice (nadělovat do krmítka). Další schůzky vynecháme, ale v úterý 22. 12. ve 13:00 se sejdeme u psího útulku, navštívíme jeho obyvatele a dáme jim mlsat piškoty.
Listopad 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou v pátky na schůzky přírodovědného kroužku MOP - sraz každý týden v pátek v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. Při kroužku se může scházet i skupinka dospělých bez dětí, případně také oddíl starších školáků. 6. 11. půjdeme na hřbitov, ozdobíme svíčkami opuštěné hroby a povíme si o svátku Dušiček. 27. 11. jsme pozváni na zahrádku k Taschnerovým. Při dalších schůzkách budeme hlavně vyrábět ozdoby a dárky pro strakonický charitní jarmark...
Říjen 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na páteční schůzky přírodovědného kroužku MOP – pro menší děti s rodiči, ale případně i pro starší školáky, kteří by si mohli založit samostatný oddíl. Scházet se mohou i dospělí bez dětí. Pomoc při vedení schůzky je vítaná, ale není nutná. Lze chodit i nepravidelně. Sraz vždy v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. Budeme chodit hlavně ven, vyrábět z plodů a listů, za větru pouštět draky, za deště můžeme být v klubovně.
Září 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou v pátek 18. 9. na Zahajovací schůzka přírodovědného kroužku MOP – pro menší děti s rodiči, ale případně i pro starší školáky, kteří by si mohli založit samostatný oddíl. Scházet se mohou i dospělí bez dětí. Pomoc při vedení schůzky je vítaná, ale není nutná. Sraz v 16:00 před hradem u CK CIAO. Podíváme se ke kozičkám (i dovnitř do ohrady) a domluvíme se, jak by se v tomto školním roce komu hodily termíny a náplň schůzek.
Červen 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na Páteční schůzky kroužku MOP pro předškolní a mladší školní děti, rodiče aj. Sraz vždy v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. 5. 6. pojedeme píseckým spojem do Řepice na provazové hřiště (v 16:30 z autobusového nádraží, zpět jedeme v 18:40), 12. 6. půjdeme na Kuřidlo, 19. 6. na Kalvárii, 26. 6. k Městskému lesu, zahrajeme si šipkovanou a oslavíme příchod prázdnin.
Květen 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na Páteční schůzky kroužku MOP pro předškolní a mladší školní děti, rodiče aj. Sraz vždy v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO (kromě 1. 5. a 8. 5.). 15. 5. budeme hrát venku různé tradiční jarní hry (panáka, rybičky, špačka, kuličky...). 22. 5. pojedeme sedlickým spojem do Domanic (jede v 16:35 z autobusového nádraží). Zpět jede v 18:36 vlak. 29. 5. oslavíme Mezinárodní den dětí.
Duben 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na Páteční schůzky kroužku MOP pro předškolní a mladší školní děti, rodiče aj. Sraz vždy v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO (kromě 3. 4.). 10. 4. vyčistíme studánku Skleněnku a zahrajeme si kuličky, na 17. 4. jsme pozváni na zahrádku k Taschnerům, 24. 4. se podíváme do lesa, co už kde kvete.
Březen 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na páteční schůzky přírodovědného kroužku MOP - sraz vždy v pátek v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. 6. 3. budeme venku vyhlížet jaro nebo můžeme jít do tepla a vyrábět kraslice, pomlázky a vůbec všelicos, co se hodí k Velikonocům, 13. 3. si budeme na pobočce číst ze svých oblíbených knížek a také si zopakujeme jarní říkadla, 20. 3. půjdeme topit Morenu, 27. 3. si připomeneme Květnou neděli a nazdobíme sváteční perníčky.
Únor 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na páteční schůzky kroužku MOPíků a jejich dospělých přátel. Schůzky přírodovědného kroužku MOP (kromě 13. 2.) - sraz vždy v pátek v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. Chodit lze i nepravidelně. 6.2. si povíme o Hromnicích a příslovích, které se k nim vztahují (přiletí skřvánek?), 20.2. si vyrobíme Morenu, 27.2. věnujeme pozorování pupenů a hledání prvních sněženek.
Leden 2015 - MOP Šmidingerova knihovna a Český svaz ochránců přírody Vás zvou na páteční schůzky kroužku MOPíků a jejich dospělých přátel. Schůzky přírodovědného kroužku MOP (kromě 2. a 30. 1.) - sraz vždy v pátek v 16:00 před hradem u kanceláře CIAO. Chodit lze i nepravidelně. Při kroužku se může scházet i skupinka dospělých bez dětí, případně také oddíl starších školáků. 9. 1. si budeme na pobočce číst z nových knížek, které jsme dostali pod stromeček (nebo i ze starých), 16. 1. půjdeme do lesa ke krmelci a pak na teplý čaj, 23. 1. zapátráme u řeky po zimních ptačích hostech. Kdykoliv bude sníh, strávíme část schůzky sáňkováním, jindy můžeme jít do tepla a mikroskopovat.